”Destinul meu antreprenorial”

TABĂRA DE ANTREPENORIAT CREATIV

7 – 8 OCTOMBRIE 2017

PENSIUNEA ” SMĂRÂNDIȚA ” – JUDEȚUL NEAMȚ

Finanţator: Direcția Județeană pentru Tineret și Sport Neamţ

Solicitant: CENTRUL DE INCUBARE CREATIV – INOVATIV DE AFACERI (CICIA) Roznov

Beneficiari:

  • Colegiul Tehnic ”Gheorghe Cartianu”, Piatra Neamt
  • Liceul Tehnologic ”Gheorghe Ruset Roznovanu”, Roznov
  • Liceul Teoretic ”Carol I”, Bicaz
  • Liceul Teoretic ”Mihail Sadoveanu”, Borca

Scop: Dezvoltarea spiritului antreprenorial la tinerii elevi pentru a induce elemente de motivație, de dezvoltare personală și de alegere a carierei în contextul responsabilităților în cadrul comunităților din care provin;

În perioada 7-8 octombrie 2017 la Pensiunea ” Smărândița ” din județul Neamț, în cadrul proiectului Destinul meu antreprenorial” – identificarea și dezvoltarea competențelor antreprenoriale pentru o viață activă utilă, s-a derulat un program de lucru pe module cu implicații preponderent practice pentru simularea diferitelor situații, luarea deciziilor, lucrul în echipă, creativitate și inovare, completarea unui model de afaceri, disponibilitatea de a fi apreciat și de a-i aprecia pe cei din jur. Colegiul Tehnic ” Gheorghe Cartianu ” Piatra Neamț a fost prezent cu un număr de 4 elevi, elevi ai clasei a 11-a B –  Corfu Maria-Lorena, Cobzaru Karina-Elena, Tofan Andrei-Alexandru și Dumbraveanu Vasile-Daniel, însoțiți și îndrumați de către  doamna profesor Ispas Ramona.